O FORUM Idea   |   Patronaty honorowe   |   Rada Programowa   |   Miejsce konferencji   |  

centrum konferencyjne

Miejscem Europejskiego Forum Nowych Idei 2011 był Sopot – urokliwy nadmorski kurort, znany z pięknej architektury, malowniczych plaż i gościnności.

Do dyspozycji uczestników oddaliśmy komfortowe, położone tuż przy sopockim molo centrum konferencyjne hotelu Sheraton. To tutaj, a także w salach hoteli Grand oraz Haffner odbywały się dyskusje panelowe. Natomiast miejscem sesji plenarnych był przestronny szklany pawilon, budowany na sopockiej plaży specjalnie z okazji Forum. Na potrzeby naszych gości zarezerwowaliśmy wysokiej klasy hotele w Gdańsku i Sopocie.

Sopot - kurort pełen życia

Ten niewielki kurort tworzy wspólnie z Gdańskiem i Gdynią ponad milionową aglomerację trójmiejską. Secesyjne kamieniczki, wille otoczone ogrodami, urokliwe kawiarnie, imprezy kulturalno-rozrywkowe i najcieplejsze na Bałtyku plaże nadają miastu niezwykły charakter, który oczarowuje co roku ponad dwa miliony turystów  i wczasowiczów. Warto też wspomnieć, że na jednego mieszkańca przypada tu ok. 250 mterenów zielonych - lasy, parki i ogrody zajmują łącznie 60% powierzchni miasta. Życie nocne koncentruje się na słynnym „Monciaku” – deptaku na ul. Bohaterów Monte Cassino. Kiedy z licznych klubów, kawiarni i pubów wychodzą nad ranem ostatni goście, rybacy wyruszają właśnie na połów.
 
Spacerując po Sopocie warto odwiedzić piękne plaże i najdłuższe w Europie drewniane molo. To wizytówka Sopotu, miejsce koncertów, imprez kulturalnych oraz destynacja kuracjuszy (stężenie jodu na końcu mola jest dwukrotnie większe niż na lądzie). W Parku Południowym na spacerowiczów czekają malownicze tzw. „grzybki”, czyli fontanny z sopocką solanką – wodą o właściwościach leczniczych, która wypływa aż z głębokości 800 m. Warto też odwiedzić Łysą Górę – jedyne miejsce w Polsce, gdzie zimą można jeździć na nartach oglądając morze, a latem podziwiać panoramę miasta. Kolejny symbol Sopotu to Opera Leśna – zadaszony amfiteatr na wolnym powietrzu, który uchodzi za jeden z najlepszych pod względem akustyki obiektów w Europie. Od ponad 40 lat odbywa się tu Sopot Festival oraz Festiwal Operowy. Wśród zalesionych wzgórz ukryty jest też Stadion Leśny – jeden z najpiękniejszych stadionów lekkoatletycznych w Europie. Z kolei w centrum miasta rozciąga się malowniczo Hipodrom - miejsce wyścigów konnych, licznych festynów i koncertów. Amatorzy sportów wodnych mogą się udać do Sopockiego Klubu Żeglarskiego Hestia Sopot. Odbywają się tutaj najbardziej prestiżowe regaty rangi Mistrzostw Europy i Świata.

 
© 2011 PKPP Lewiatan - Wszelkie prawa zastrzeone