AKTUALNOŚCI
EFNI 2012 ponownie w Sopocie 22.01.2012
Kolejne Europejskie Forum Nowych Idei odbędzie się w dniach 26-28 września 2012 roku. W Sopocie spotkają się liderzy polskiego i europejskiego biznesu, naukowcy, ludzie nauki i kultury i politycy.

Zapraszamy.
więcej v
Rekomendacje EFNI 13.01.2012

Europejskie Forum Nowych Idei zakończyło się podpisaniem Deklaracji Sopockiej. Zawarte w niej przesłanie poparcia środowisk biznesowych i eksperckich dla wspólnej, solidarnej Europy oraz wnioski z sesji i paneli zostały rozwinięte w Rekomendacjach EFNI.

Pobierz Rekomendacje EFNI
więcej v
Rekomendacje EFNI w przygotowaniu 02.12.2011

Zespół programowy Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbyło się w Sopocie w dniach 28-30 września 2011 r., opracował projekt rekomendacji podsumowujących nasze dyskusje.

Pobierz Rekomendację EFNI
Pobierz Deklarację Sopocką
więcej v
Relacja z EFNI 2011 22.11.2011

Europejskie Forum Nowych Idei 2011 to kilkadziesiąt różnorodnych wydarzeń programowych, żarliwe dyskusje i debaty, bogaty program artystyczny. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Forum.

Pobierz relację
więcej v
Zakończyło się Europejskie Forum Nowych Idei 30.09.2011

Prawie 1000 osób z kilkunastu krajów świata, w tym wybitni eksperci, nobliści, liderzy biznesu, politycy i naukowcy, wzięło udział w zakończonym 30 września br. Forum, które zorganizowała PKPP Lewiatan. 

więcej v
DEKLARACJA SOPOCKA: Europa - najwyższy czas na działanie! 30.09.2011
Forum zakończyło się odczytaniem Deklaracji Sopockiej i przekazaniem jej przewodniczącemu Rady Europejskiej Hermanowi van Rompuyowi, premierowi Donaldowi Tuskowi i przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Jerzemu Buzkowi. 
więcej v
Oświadczenie Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego 30.09.2011
Partnerstwo Wschodnie zapoczątkowane w maju 2009 r. to niewątpliwie inicjatywa o wielkim znaczeniu dla UE i środowisk biznesowych w krajach PW.świadczenie Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego.
więcej v
Jeszcze dziś na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie 30.09.2011
Dziś w ostatnim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei wystąpią znakomici goście:
Herman Van Rompuy, przewodniczący Rady Europejskiej; Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego; Donald Tusk, premier RP; Janusz Lewandowski, Komisarz UE ds. budżetowych
więcej v
W Sopocie o kobietach, klimacie i energetyce 30.09.2011
W trzecim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, odbyły się panele na których dyskutowano m.in. o  energetyce, klimacie i lotnictwie. Koniec świata mężczyzn? Co wynika z faktu, że coraz więcej kapitału intelektualnego i społecznego jest w rękach kobiet?
więcej v
Europa na rozdrożu 30.09.2011

Wobec wyzwań XXI wieku stają instytucje stworzone w czasach, gdy ład polityczny wyglądał zupełnie inaczej – mówił Benjamin R. Barber, filozof i politolog podczas ostatniej sesji EFNI zatytułowanej „Europa na rozdrożu”.

więcej v
Barber, de Soto, Tusk, Van Rompuy dziś w Sopocie 30.09.2011
Trwa trzeci dzień Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, organizowanego przez PKPP Lewiatan. Dokąd zaprowadzi nas Internet? Jakie są konsekwencje pankonsumpcji? Czy wartości i interesy to trudny mariaż? To niektóre pytania, które padły dziś na Forum. Równolegle do EFNI w Sopocie odbywa się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Wieczorem na zakończenie Forum przyjadą m.in. Donald Tusk, Herman Van Rompuy, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski.
więcej v
Czy wartości i interesy to trudny mariaż? 30.09.2011

Czy można prowadzić politykę opartą na wartościach? Czy etyczność się opłaca? Czy prawdziwa demokracja jest możliwa bez jawnej identyfikacji interesów? Jak zdefiniować relacje pomiędzy interesami a wartościami w obliczu zmieniającego się świata? - na te pytania starali się odpowiedzieć: Benjamin R. Barber, filozof i politolog, Grzegorz Hajdarowicz, przedsiębiorca i producent filmowy, wydawca, Henri Malosse, przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) i Sophie de Menthon, prezes ETHIC, przewodnicząca Francuskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

więcej v
Jakie są ekologiczne i energetyczne dylematy Europy? 30.09.2011
Przede wszystkim problemem jest: jak pogodzić wyzwania klimatyczne z równoczesnym utrzymaniem konkurencyjności biznesu energetycznego. Organy UE (PE i KE) dążą do zaostrzania celów klimatycznych, upatrując w polityce UE narzędzia rozwoju gospodarki.
więcej v
Dokąd zaprowadzi nas Internet? 30.09.2011
Podczas panelu Nelson Mattos (Google) mówił o czterech trendach rozwoju Internetu.
więcej v
Jakie są konsekwencje pankonsumpcji? 30.09.2011

Paneliści podjęli między innymi temat konsekwencji globalnej konsumpcji. Rozważali efekty, jakie w krótkim, średnim i długim okresie będzie miało to zjawisko i jak będzie ono ewoluować.

więcej v
Prognoza dla europejskiej gospodarki 30.09.2011

Musimy uratować euro, jeżeli chcemy pokonać obecne trudności i wyjść z kryzysu gospodarczego. Musimy też podnieść konkurencyjność europejskiej gospodarki – uznali uczestnicy panelu „Prognoza dla europejskiej gospodarki”.

więcej v
Intel ogłosił zwycięzców konkursu Intel Challenge Europe 2011 29.09.2011
Zwycięskie projekty z Danii, Polski i Izraela pokazują m.in. jak w pełni wykorzystać zbiorową wiedzę organizacji i jak sterować urządzeniami za pomocą fal mózgowych.
więcej v
Czy świat jest skazany na wzrost? 29.09.2011
Albo UE będzie się nadal integrować, albo dojdzie do dezintegracji, która doprowadzi do rozpadu strefy euro. Przywrócenie wzrostu gospodarczego i zdolności gospodarek do tworzenia miejsc pracy to dwa główne zadania dla Europy. Problemem Europy jest jednak brak decyzji. W Unii panuje hałas, jest mnóstwo rekomendacji, ale brak działania.
więcej v
Kapitalizm po kryzysie? 29.09.2011
Dziś kształtuje się nowa rzeczywistość, w której nie wytrwają najsilniejsi, ale ci którzy się najlepiej dostosują. W najbliższych latach wzrost będzie wolniejszy i będzie niższa stopa zwrotu. Obecnie jest czas na to, by podwyższać podatki i ograniczać wydatki oraz stawiać na innowacje. Konieczne jest także skuteczne przywództwo.
więcej v
Nowe wymiary konkurencyjności 29.09.2011
W drugim dniu EFNI w trakcie panelu „Nowe wymiary konkurencyjności” dyskutanci rozważali zagadnienia konkurencyjności w Europie na poziomie firmy, krajów jak również całego kontynentu. Dyskusja zmierzała w kierunku znalezienia rekomendacji dla wzrostu konkurencyjności starego kontynentu.

więcej v
Kontrapunkty Europejskiego Forum Nowych Idei 29.09.2011
W dwóch końcowych debatach (tzw. kontrapunktach) spotkali się Peter Schwartz z Michałem Bonim oraz Hernando de Soto z Januszem Lewandowskim. Zakończyły one drugi dzień Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, organizowanego przez PKPP Lewiatan.
więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei rozpoczęte 28.09.2011

28.09.2011. Bronisław Komorowski, Prezydent RP, Lech Wałęsa b. Prezydent RP, Henryka Bochniarz Prezydent PKPP Lewiatan, Jürgen Thumann Prezydent Europejskiej Konfederacji Biznesu BUSINESSEUROPE i Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, rozpoczęli Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie.

więcej v
Nowe idee podczas paneli zamykających pierwszy dzień EFNI 28.09.2011

Przywództwo w nowej, globalnej rzeczywistości - Najważniejsze jest zbudowanie tożsamości zespołu z firmą. To jedna z głównych zasad teorii collective leadership (As One), zbudowanej przez Deloitte, przekonywał James H. Quigley, starszy partner Deloitte Touche Tohmatsu Limited.

więcej v
Szczyt Europejskich Instytucji Arbitrażowych w Sopocie 28.09.2011
Wydarzenie bez precedensu w historii europejskiego arbitrażu. Niedawne badania sporządzone na potrzeby Komisji Europejskiej pokazują, że około 63% dużych europejskich przedsiębiorstw woli arbitraż od postępowania sądowego przy rozwiązywaniu sporów gospodarczych.

więcej v
Europa potrzebuje solidarności! 28.09.2011


„Wielkim projektom politycznym muszą towarzyszyć sny, które mobilizują do działania.” - tak Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan, rozpoczęła pierwszą sesję Europejskiego Forum Nowych Idei, zatytułowaną: „Europa, tożsamość, solidarność.”

więcej v
PKPP Lewiatan rozpoczyna Europejskie Forum Nowych Idei 28.09.2011
W Sopocie, nad polskim morzem rozpoczyna się międzynarodowe Forum z udziałem liderów biznesu, polityków, ludzi nauki i kultury, organizowane z okazji polskiej Prezydencji. Udział w EFNI weźmie ponad 900 osób z krajów Unii Europejskiej i świata.
więcej v
Wkrótce zaczyna się EFNI 22.09.2011

Szanowni Państwo,

Wkrótce zaczyna się EFNI. Naszym celem jest wypracowanie stanowiska wobec najważniejszych wyzwań stojących przed Europą, postrzeganych także w ich globalnym kontekście.

więcej v
Raporty otwarcia dostępne na stronie EFNI 21.09.2011
Raporty otwarcia sesji plenarnych i paneli dyskusyjnych można pobrać ze strony EFNI. Zamieszczone są one na podstronie PROGRAM w zakładkach dedykowanych panelom i sesjom. Raporty w języku angielskim znajdują się w analogicznym miejscu w wersji angielskiej strony.
 
więcej v
Co dalej, Europo? Pomysł na Europę. Perspektywa Biznesu. 16.09.2011
Dyskusje wybitnych ekspertów podczas Europejskiego Forum Nowych Idei Europa musi na nowo określić swoją rolę we współczesnym świecie. Jak zdefiniować jej miejsce w globalnym świecie? Jakie są nowe zagrożenia dla ładu gospodarczego?Jakich lekcji udzielił kryzys politykom i liderom biznesu?
więcej v
Szybki i wygodny transfer lotniczy dla uczestników Forum 13.09.2011
PKPP Lewiatan zapewnia wygodny i szybki przelot z Warszawy do Gdańska oraz z Gdańska do Warszawy liniami Enter Air, samolotem typu Boeing 737.  Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji.
więcej v
Wyniki konkursu dla studentów 25.08.2011

Dziesięcioro Laureatów konkursu dla studentów weźmie udział w Europejskim Forum Nowych Idei. Zwycięzca konkursu nie został wyłoniony.

więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei na You Tube 25.08.2011
Zapraszamy na portal internetowy You Tube, na którym można obejrzeć krótkie filmy oraz wypowiedzi zaproszonych gości o Europejskim Forum Nowych Idei.

więcej v
Kampania Europejskiego Forum Nowych Idei w Trójmieście 23.08.2011
PKPP Lewiatan rozpoczął kampanię promującą Europejskie Forum Nowych Idei w Trójmieście.  Od 22 do 28 sierpnia na antenie TVP3 Gdańsk oraz w Radiu Gdańsk  emitowane będą 15-sekundowe spoty.
więcej v
Tylko miesiąc do Europejskiego Forum Nowych Idei 22.08.2011
Pozostał miesiąc do rozpoczęcia Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Pełna lista sesji i paneli dostępna jest na stronie EFNI. Finalizowana jest już także lista panelistów i gości Forum.
więcej v
Zmiana terminu ogłoszenia wyników konkursu dla studentów 12.08.2011
PKPP Lewiatan organizator Europejskiego Forum Nowych Idei i związanego z nim konkursu na esej dla studentów ogłosi wyniki zmagań 25 sierpnia. Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia.
więcej v
Ruszyła rejestracja na konferencję Konkordia II FORUM WSPÓŁPRACY 12.08.2011
Forum Współpracy to kolejny etap projektu Konkordia, który dąży do profesjonalizacji polskich organizacji pozarządowych oraz do rozwoju współpracy fundacji i stowarzyszeń z innymi podmiotami.
więcej v
Napisz esej i weź udział w Europejskim Forum Nowych Idei 29.07.2011
Jeszcze tylko cztery dni PKPP Lewiatan czeka na prace konkursowe studentów. Do grona międzynarodowych uczestników EFNI, które odbędzie się w Sopocie pod koniec września br., dołączą polscy studenci – laureaci konkursu na esej na temat najistotniejszych wyzwań stojących przed Europą. 
więcej v
Przedłużono rekrutację do Akademii Obywatelskiej 29.07.2011
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem II edycją Akademii Obywatelskiej, której organizatorem jest Instytut Lecha Wałęsy, przedłużono rekrutację do 15 sierpnia br. Międzynarodowa szkoła letnia odbędzie się w dniach 28 września – 2 października w Trójmieście. 
więcej v
Do końca lipca przyjmujemy zgłoszenia do konkursu dla studentów 29.07.2011
Konkurs na esej dla studentów trwa do 31 lipca. Przez kolejne dwa tygodnie Jury złożone z przedstawicieli PKPP Lewiatan, będzie oceniać nadesłane prace. Zwycięzca otrzyma akredytację na EFNI - jedno z wydarzeń polskiej Prezydencji oraz zakwaterowanie podczas Forum.  
więcej v
Debata "Demokracja w mediach, media w demokracji" z udziałem Andrzeja Poczobuta? 29.07.2011
Andrzej Poczobut, dziennikarz Gazety Wyborczej i działacz Związku Polaków na Białorusi przyjął zaproszenie do udziału w panelu „Demokracja w mediach, media w demokracji”, organizowanego przez PKPP Lewiatan i TVN 24. 

więcej v
Szczyt Europejskich Instytucji Arbitrażowych wydarzeniem towarzyszącym EFNI 29.07.2011
Przedstawiciele europejskich instytucji arbitrażowych - sądów oraz stowarzyszeń, spotkają się w Sopocie, aby zabrać głos w debacie poświęconej przyszłości arbitrażu w Europie. 
więcej v
Startuje rekrutacja do Akademii Obywatelskiej organizowanej przez Instytut Lecha Wałęsy 29.07.2011
1 lipca wystartowała rekrutacja do Akademii Obywatelskiej i potrwa do 29 lipca br. To druga edycja międzynarodowej szkoły letniej, której organizatorem jest Instytut Lecha Wałęsy.   
więcej v
PKPP Lewiatan i Dziennik Bałtycki rozpoczynają konkurs dla studentów 29.07.2011

Rozpoczynamy konkurs na esej dla studentów, którzy otrzymają szansę wygrania akredytacji uczestnictwa w EFNI. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu.
więcej v
I Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego częścią EFNI w Sopocie 06.07.2011
Program Europejskiego Forum Nowych Idei, przygotowywanego z okazji Polskiej Prezydencji w Radzie UE przez PKPP Lewiatan, wzbogaci się o Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego. 
 
więcej v
Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu, Wprost – partnerzy EFNI 29.06.2011
Do grona partnerów Forum dołączyły cenione na polskim rynku tytuły prasowe: Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu oraz Wprost. Jednocześnie ruszyła kampania prasowa na łamach tychże dzienników oraz tygodnika, promująca EFNI w Polsce.
więcej v
Zostało już tylko 21 miejsc w hotelach Grand i Sheraton 22.06.2011
Rejestracja na konferencję Europejskie Forum Nowych Idei trwa. Zostało już tylko 21 miejsc w hotelach Grand i Sheraton. Zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji, aby zapewnić uczestnikom możliwość wyboru konkretnego hotelu. 
więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei - Coraz szybsze tempo przygotowań 17.06.2011
Trwają intensywne przygotowania do EFNI – spotkania przedstawicieli środowisk biznesu, polityki, kultury i mediów, które ma odbyć się w Sopocie we wrześniu br. 
 
więcej v
Konkurs na esej dla studentów 16.06.2011

PKPP Lewiatan organizator EFNI oraz „Polska Dziennik Bałtycki” zapraszają studentów do udziału w konkursie na esej, który rozpocznie się 20 czerwca. 

więcej v
Kampania Europejskiego Forum Nowych Idei w TVN 24 16.06.2011
PKPP Lewiatan rozpoczął kampanię promującą Europejskie Forum Nowych Idei w telewizji TVN 24.  15-sekundowe spoty będą emitowane na antenie TVN 24 do końca czerwca.
więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei w CNN, The Economist i Financial Times 13.06.2011
PKPP  Lewiatan rozpoczyna międzynarodową kampanię promującą Europejskie Forum Nowych Idei. Kampania informująca o tym ważnym spotkaniu środowisk biznesowych obejmie zarówno telewizję, jak i prasę.
więcej v
Nouriel Roubini w gronie panelistów EFNI w Sopocie 18.05.2011
Nouriel Roubini, słynny ekonomista, który przewidział kryzys finansowy z 2008 roku i globalną recesję, będzie gościem EFNI. To międzynarodowe spotkanie środowisk biznesowych organizuje PKPP Lewiatan pod koniec września br. w Sopocie.  
więcej v
Pomysł na Europę. Perspektywa biznesu 18.05.2011
Felipe González, Emma Bonino, Günter Verheugen, a z Polaków Lech Wałęsa i Jan Krzysztof Bielecki – to tylko niektóre z osobistości, które wezmą udział w Europejskim Forum Nowych Idei.

więcej v
Instytut Lecha Wałęsy nowym partnerem Forum 05.05.2011
Lech Wałęsa przyjął zaproszenie do udziału w uroczystości otwarcia Europejskiego Forum Nowych Idei, będzie też panelistą w jednej z sesji plenarnych.

więcej v
Partnerzy Programowi wybrani 19.04.2011
Partnerami Programowymi Forum zostały czasopisma Liberte i THINKTANK. PKPP Lewiatan współpracuje z nimi od początku ich istnienia.
więcej v
© 2011 PKPP Lewiatan - Wszelkie prawa zastrzeżone