DLA PRASY Informacje prasowe   |   Akredytacje   |   Materiały ogólne   |   Kontakt   |  
Intel ogłosił zwycięzców konkursu Intel Challenge Europe 2011 03.10.2011
Zwycięskie projekty z Danii, Polski i Izraela pokazują m.in. jak w pełni wykorzystać zbiorową wiedzę organizacji i jak sterować urządzeniami za pomocą fal mózgowych.
więcej v
Kobieta w zarządzie to większa korzyść dla firmy 03.10.2011
W polityce, biznesie i administracji coraz powszechniej akcentuje się potrzebę szerszej obecności kobiet. Jest to sposób nie tylko na podniesienie efektywności tych sfer życia publicznego, ale także nadania im nowego oblicza. Konieczne jest podjęcie konkretnych działań, by obecność kobiet na pozycjach zarządczych wyszła poza sferę deklaracji i stała się faktem – o możliwościach szerszego wykorzystania kapitału intelektualnego i społecznego kobiet dyskutowano podczas panelu Koniec świata mężczyzn?, który odbył się w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.
więcej v
Oświadczenie Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego 30.09.2011
Partnerstwo Wschodnie zapoczątkowane w maju 2009 r. to niewątpliwie inicjatywa o wielkim znaczeniu dla UE i środowisk biznesowych w krajach PW. Nie tylko ze względu na to, że ma ono na celu promowanie umów partnerskich, układów o wolnym handlu i porozumień wizowych ze wschodnimi sąsiadami UE, ale także dlatego że może stanowić źródło dynamiki, której Europa potrzebuje w dzisiejszych czasach kryzysu i zmian zachodzących w globalnym systemie gospodarczym.
więcej v
DEKLARACJA SOPOCKA: Europa - najwyższy czas na działanie! 30.09.2011
Forum zakończyło się odczytaniem Deklaracji Sopockiej i przekazaniem jej przewodniczącemu Rady Europejskiej Hermanowi van Rompuyowi, premierowi Donaldowi Tuskowi i przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Jerzemu Buzkowi. Deklarację odczytała i przekazała Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan. Dokument, kierowany do polityków, jest wyrazem oczekiwań środowiska biznesu reprezentowanego przez organizatorów, partnerów i uczestników Forum.
więcej v
Zakończyło się Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie 30.09.2011
Prawie 1000 osób z kilkunastu krajów świata, w tym wybitni eksperci, nobliści, liderzy biznesu, politycy i naukowcy, wzięło udział w zakończonym 30 września br. Forum, które zorganizowała PKPP Lewiatan. Uczestnicy spotkania przyjęli deklarację sopocką, w której uznali, że Europa potrzebuje sprawnego zarządzania i większej integracji oraz przedstawili rekomendacje biznesu dla polityków.
więcej v
W Sopocie o kobietach, klimacie i energetyce 30.09.2011
W trzecim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, odbyły się panele na których dyskutowano m.in. o  energetyce, klimacie i lotnictwie.
więcej v
Jeszcze dziś na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie 30.09.2011
Dziś w ostatnim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei wystąpią znakomici goście:

•  Herman Van Rompuy, przewodniczący Rady Europejskiej
• Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego
• Donald Tusk, premier RP
• Janusz Lewandowski, Komisarz UE ds. budżetowych
więcej v
Barber, de Soto, Tusk, Van Rompuy dziś w Sopocie 30.09.2011

Trwa trzeci dzień Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, organizowanego przez PKPP Lewiatan. Dokąd zaprowadzi nas Internet? Jakie są konsekwencje pankonsumpcji? Czy wartości i interesy to trudny mariaż? To niektóre pytania, które padły dziś na Forum.

Równolegle do EFNI w Sopocie odbywa się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Wieczorem na zakończenie Forum przyjadą m.in. Donald Tusk, Herman Van Rompuy, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski.

więcej v
Europa na rozdrożu 30.09.2011

Wobec wyzwań XXI wieku stają instytucje stworzone w czasach, gdy ład polityczny wyglądał zupełnie inaczej – mówił Benjamin R. Barber, filozof i politolog podczas ostatniej sesji EFNI zatytułowanej „Europa na rozdrożu”. Państwa nie są w stanie poradzić sobie z globalnymi wyzwaniami. Szansą jest zejście z poziomu państwa na poziom miast.

więcej v
Firmy potrzebują przywódców na nowe czasy 29.09.2011
Nowa globalna gospodarka potrzebuje świeżego spojrzenia na kwestię przywództwa. Dawne teorie nie sprawdzają się w szybko zmieniającej się rzeczywistości, dlatego firmy szukają nowatorskich sposobów zarządzania by z sukcesem realizować swoje cele biznesowe. O tym, które modele najlepiej pozwalają wykorzystać potencjał tkwiący w organizacji dyskutowali podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie światowej sławy praktycy i teoretycy w dziedzinie zarządzania. Pretekstem do dyskusji była innowacyjna teoria przywództwa zaprezentowana w książce „As One” przez James’a Quigley’a, Starszego Partnera, byłego Partnera Globalnego Deloitte, USA.
więcej v
Kontrapunkty EFNI 29.09.2011

W dwóch końcowych debatach (tzw. kontrapunktach) spotkali się Peter Schwartz z Michałem Bonim oraz Hernando de Soto z Januszem Lewandowskim. Zakończyły one drugi dzień Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, organizowanego przez PKPP Lewiatan.

więcej v
Kapitalizm po kryzysie? 29.09.2011

Dziś kształtuje się nowa rzeczywistość, w której nie wytrwają najsilniejsi, ale ci którzy się najlepiej dostosują. W najbliższych latach wzrost będzie wolniejszy i będzie niższa stopa zwrotu. Obecnie jest czas na to, by podwyższać podatki i ograniczać wydatki oraz stawiać na innowacje. Konieczne jest także skuteczne przywództwo. - mówił Mike Kubena, prezes PwC na Europę Środkowo-Wschodnią podczas sesji „Kapitalizm po kryzysie”, w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei i VI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG, odbywających się w Sopocie.

więcej v
Czy świat jest skazany na wzrost? 29.09.2011

Albo UE będzie się nadal integrować, albo dojdzie do dezintegracji, która doprowadzi do rozpadu strefy euro. Przywrócenie wzrostu gospodarczego i zdolności gospodarek do tworzenia miejsc pracy to dwa główne zadania dla Europy. Problemem Europy jest jednak brak decyzji. W Unii panuje hałas, jest mnóstwo rekomendacji, ale brak działania. Kryzys, który może wyniknąć jeżeli nie zostaną podjęcie dobre decyzje, będzie bardzo duży. Decyzje trzeba podjąć na wczoraj, to jest ostatni dzwonek na działanie. - podkreślał Nouriel Roubini, amerykański ekonomista, uczestniczący w panelu „Czy świat jest skazany na wzrost”, który odbył się w drugim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie organizowanego przez PKPP Lewiatan.

więcej v
Nowe wymiary konkurencyjności 29.09.2011

W drugim dniu EFNI w trakcie panelu „Nowe wymiary konkurencyjności” dyskutanci rozważali zagadnienia konkurencyjności w Europie na poziomie firmy, krajów jak również całego kontynentu. Dyskusja zmierzała w kierunku znalezienia rekomendacji dla wzrostu konkurencyjności starego kontynentu.

więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei rozpoczęte 28.09.2011

Bronisław Komorowski, Prezydent RP, Lech Wałęsa b. Prezydent RP, Henryka Bochniarz Prezydent PKPP Lewiatan, Jürgen Thumann Prezydent Europejskiej Konfederacji Biznesu BUSINESSEUROPE i Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, rozpoczęli Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie. Bierze w nim udział prawie 1000 osób z całego świata - liderzy biznesu, politycy, ludzie nauki i kultury. Organizatorem Forum jest PKPP Lewiatan, Forum odbywa się z okazji polskiej Prezydencji.

więcej v
Nowe idee podczas paneli zamykających pierwszy dzień EFNI 28.09.2011

Przywództwo w nowej, globalnej rzeczywistości
Najważniejsze jest zbudowanie tożsamości zespołu z firmą. To jedna z głównych zasad teorii collective leadership (As One), zbudowanej przez Deloitte, przekonywał James H. Quigley, starszy partner Deloitte Touche Tohmatsu Limited.

więcej v
Europa potrzebuje solidarności! 28.09.2011

„Wielkim projektom politycznym muszą towarzyszyć sny, które mobilizują do działania.” - tak Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan, rozpoczęła pierwszą sesję Europejskiego Forum Nowych Idei, zatytułowaną: „Europa, tożsamość, solidarność.”

więcej v
Co dalej, Europo? Pomysł na Europę. Perspektywa Biznesu. 14.09.2011
Dyskusje wybitnych ekspertów podczas Europejskiego Forum Nowych Idei Europa musi na nowo określić swoją rolę we współczesnym świecie. Jak zdefiniować jej miejsce w globalnym świecie? Jakie są nowe zagrożenia dla ładu gospodarczego? Jakich lekcji udzielił kryzys politykom i liderom biznesu? Czego Europa może, a czego nie musi się nauczyć od najszybciej rosnących gospodarek świata?
więcej v
Przedłużono rekrutację do Akademii Obywatelskiej 28.07.2011
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem II edycją Akademii Obywatelskiej, której organizatorem jest Instytut Lecha Wałęsy, przedłużono rekrutację do 15 sierpnia br. Międzynarodowa szkoła letnia odbędzie się w dniach 28 września – 2 października w Trójmieście. Wśród potwierdzonych prelegentów znaleźli się: prof. Zygmunt Bauman, Prezydent Lech Wałęsa i prof. Benjamin Barber.  
więcej v
Napisz esej i weź udział w EFNI 28.07.2011
Jeszcze tylko cztery dni PKPP Lewiatan czeka na prace konkursowe studentów. Do grona międzynarodowych uczestników Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w Sopocie pod koniec września br., dołączą polscy studenci – laureaci konkursu na esej na temat najistotniejszych wyzwań ekonomicznych i cywilizacyjnych, stojących przed Europą. Do trwającego do 31 lipca konkursu zaprasza PKPP Lewiatan oraz Polska Dziennik Bałtycki.   
więcej v
Debata "Demokracja w mediach, media w demokracji" z udziałem Andrzeja Poczobuta? 21.07.2011
Europejskie Forum Nowych Idei czeka na polskiego dziennikarza. Andrzej Poczobut, dziennikarz Gazety Wyborczej i działacz Związku Polaków na Białorusi przyjął zaproszenie Europejskiego Forum Nowych Idei do uczestnictwa w panelu „Demokracja w mediach, media w demokracji”, organizowanego przez PKPP Lewiatan i TVN 24. To, czy przybędzie do Sopotu pod koniec września br., uzależnia od decyzji władz Białorusi.   
więcej v
I Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego częścią EFNI w Sopocie 04.07.2011
Program Europejskiego Forum Nowych Idei, przygotowywanego z okazji Polskiej Prezydencji w Radzie UE przez PKPP Lewiatan, wzbogaci się o Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego. 
 
 
więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei - Coraz szybsze tempo przygotowań 17.06.2011
Trwają intensywne przygotowania do Europejskiego Forum Nowych Idei – międzynarodowego spotkania przedstawicieli środowisk biznesu, polityki, kultury i mediów, które ma odbyć się w Sopocie we wrześniu br. Już dziś gotowa jest pełna lista sesji i paneli, finalizowana jest lista wydarzeń towarzyszących. 
więcej v
Europejskie Forum Nowych Idei w CNN, The Economist i Financial Times 31.05.2011
PKPP Lewiatan rozpoczyna międzynarodową kampanię promującą Europejskie Forum Nowych Idei, które odbędzie się pod koniec września br. w Sopocie. Kampania informująca o tym międzynarodowym spotkaniu środowisk biznesowych obejmie zarówno telewizję, jak i prasę. Będzie prowadzona w czerwcu na antenie CNN oraz na łamach The Economist i Financial Times.  
więcej v
Nouriel Roubini w gronie panelistów EFNI w Sopocie 18.05.2011
Nouriel Roubini, słynny ekonomista, który przewidział kryzys finansowy z 2008 roku i globalną recesję, będzie gościem Europejskiego Forum Nowych Idei. To międzynarodowe spotkanie środowisk biznesowych organizuje PKPP Lewiatan pod koniec września br. w Sopocie.  
więcej v
Pomysł na Europę. Perspektywa biznesu. PKPP Lewiatan przygotowuje Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie 28.04.2011
Felipe González, Emma Bonino, Nouriel Roubini, Günter Verheugen, Lord Peter Mandelson, a z Polaków Lech Wałęsa i Jan Krzysztof Bielecki – to tylko niektóre z wybitnych osobistości, które przyjadą we wrześniu do Sopotu, by wziąć udział w Europejskim Forum Nowych Idei organizowanym przez PKPP Lewiatan.   
więcej v
© 2011 PKPP Lewiatan - Wszelkie prawa zastrzeżone